Kultúra / 14. október 2020

Zomrela Conchata Ferrell, herečka stvárnila Bertu v seriáli Dva a pol chlapa

        
        
        
          
        
        
        14.10.2020 (Webnoviny.sk) - Vo veku 77 rokov zomrela americká herečka Conchata Ferrell, známa najmä ako Berta zo sitkomu Dva a pol chlapa (2003 - 2015). Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého rodáčka z Loudendale v Západnej Virgínii skonala v pondelok v Kalifornii na následky zástavy srdca.

Ferrell stvárňovala Bertu počas dvanástich sezón populárneho sitkomu, pričom si zahrala po boku Charlieho Sheena a neskôr aj Ashtona Kutchera.

Sheen jej úmrtie prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter označil za "šokujúcu a bolestnú stratu". Zármutok nad správou vyjadril aj jeho herecký kolega Jon Cryer.

Ferrell si rolou vyslúžila dve nominácie na Primetime Emmy. Okrem Dva a pol chlapa si zahrala napríklad aj v životopisnej snímke Erin Brockovich (2000) po boku Julie Roberts, vo fantasy romanci Nožnicovoruký Edward (1990) Tima Burtona alebo dráme Network (1976). 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrela Conchata Ferrell, herečka stvárnila Bertu v seriáli Dva a pol chlapa © SITA Všetky práva vyhradené.