Kultúra / 26. február 2018

Zomrela herečka Emma Chambers, účinkovala aj vo filme Notting Hill

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 26. februára (WebNoviny.sk) - Vo veku 53 rokov zomrela anglická herečka Emma Chambers, známa najmä ako Honey z romantickej komédie Notting Hill (1999). Britský denník The Guardian o tom informoval jej agent John Grant.

"S hlbokým zármutkom oznamujeme predčasné úmrtie uznávanej herečky Emmy Chambers," uviedol s tým, že rodáčka z Doncasteru skonala prirodzenou smrťou. "Emma počas rokov vytvorila množstvo postáv a zanechala za sebou obrovské množstvo práce. Mnohým priniesla smiech a radosť a bude nám chýbať," doplnil a zároveň požiadal o rešpektovanie súkromia jej rodiny.

Na úmrtie zareagovalo prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter viacero osobností, vrátane Hugha Granta, ktorého sestru stvárnila v spomínanom Notting Hill. "Emma Chambers bola veselý a veľmi srdečný človek a, samozrejme, skvelá herečka. Je to veľmi smutná správa," napísal.


Emma Chambers po sebe zanechala manžela Iana Dunna, s ktorým prežila 27 rokov. V Británii bola známa aj z komediálneho seriálu The Vicar of Dibley (1994 - 2007). 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrela herečka Emma Chambers, účinkovala aj vo filme Notting Hill © SITA Všetky práva vyhradené.