
Kandidáti na post predsedu PSK
O post predsedu Prešovského samosprávneho kraja v nadchádzajúcich voľbách do orgánov VÚC má záujem tucet kandidátov. Okrem súčasného predsedu PSK Petra Chudíka (Smer-SD) sa o post ako nezávislí kandidáti uchádzajú obchodný riaditeľ Andrej Gmitter z Bardejova, manažér Pavol Gašper z Popradu, živnostník Eduard Markovič takisto z Popradu a advokát Ján Garaj z Prešova. Štvorkoalícia Kresťanskodemokratické hnutie (KDH), Sloboda a Solidarita (SaS), Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a NOVA postavila ako kandidáta primátora Levoče Milana Majerského. Za stranu Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko kandiduje podnikateľ Jozef Mihalčin z Vranova n/Topľou. Pedagóg a výrobný riaditeľ František Oľha z Prešova je kandidátom mimoparlamentnej strany Šanca. Za Stranu zelených Slovenska (SZS) sa o post predsedu PSK uchádza cukrár – technológ Milan Šteiner z Prešova. Štatutár občianskeho združenia František Bednár z Popradu kandiduje za stranu Nezávislosť a Jednota (NAJ) a za Slovenskú národnú stranu (SNS) primátor Svitu Miroslav Škvarek. Pedagóg Jozef Šváč z Prešova kandiduje za stranu Nový parlament. Voľby do vyšších územných celkov budú 4. novembra. Poslanci NR SR na jar schválili novelu zákona o podmienkach výkonu volebného práva, ktorá stanovuje jednokolovú voľbu predsedov samosprávnych krajov. To znamená, že predsedom samosprávneho kraja sa stane ten z kandidátov, ktorý získa najviac platných hlasov.
Zdroj: Webnoviny.sk - Župné voľby do VÚC 2017: Kandidáti na predsedu PSK Prešovského samosprávneho kraja © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:

Foto: Pod Donovalmi sa prevrátil autobus, na mieste zasahujú hasiči

Fico považuje programové vyhlásenie vlády za neaktuálne, podľa Pellegriniho vláda nezvládla skúšku v opravnom termíne (video)