Zaujímavosti / Cestovanie / 10. jún 2014

10 najkrajších ciest, ktoré ani nepotrebujú svoj cieľ. Ony samé sú totiž cieľom.

Leto je tým najlepším obdobím na preskúmanie nových miest. Cestovanie však nie je len o tom zostať na jednom mieste. Je to proces a čím viac toho uvidíte a zažijete, tým viac krásnych a nezabudnuteľných spomienok si donesiete domov.

Cesta nemusí byť vždy len „povinnou jazdou“, ktorou sa dostanete do svojej cieľovej destinácie. Okrem toho, že vás prepraví z jedného miesta na druhé, poskytne vám tiež úžasný priestor na preskúmanie prírodných scenérií, malebných dediniek či rôznych zaujímavých miest. Jazda po týchto cestách vlastne ani nepotrebuje cieľ, samotná cesta je totiž cieľom. 

Sylvenstein Bridge, Horné Bavorsko, Nemecko - most vedúci cez jazero Sylvenstein sa nachádza v Karwendelských alpách asi 750 metrov nad morom a ponúka krásny výhľad do údolia Isar. Turisti sem chodia loziť po skalách, kúpať sa v jazere a užívať si nádherný výhľad na nádhernú krajinu zo sedadla svojho bicykla. 
The Dark Hedges, Severné Írsko - stromy okolo tejto cesty boli vysadené v 18. storočí rodinou Stuartových, ktorí chceli vytvoriť nezabudnuteľnú jazdu vedúcu k ich domu Gracehill. Dnes tvoria magický, mierne desivý tunel, ktorý vyzerá ako z rozprávky. Podľa miestnej legendy tu dokonca aj straší.
Maeklong železnica, Samutsongkram, Thajsko - 67 km dlhá trasa vedie z Bangkoku smerom k Maeklong a nie je to tak dávno, čo sa stala mimoriadne populárna medzi turistami. Dôvodom je Maeklong Market, cez ktorý 8 krát denne prechádza miestny vlak. Uličky sú tak úzke, že predajcovia vždy pred príchodom vlaku odpracú svoje stánky z koľajníc a po tom, ako vlak prejde, všetko vrátia na svoje pôvodné miesto a pokračujú v predaji.
Bixby Bridge, Big Sur, Kalifornia  - oblúkový most, ktorý bol otvorený  v roku 1932, je síce krásny sám o sebe, no jeho okolie vám vyrazí dych. Nachádza sa 98 metrov nad hlbokou priepasťou, odkiaľ si môžete vychutnávať pohľad na oceán rozprestierajúci sa pred ním.
Serra Verde Express, Paraná, Brazília - vlak spája Paranaguá a Curitiba a ročne prepraví viac ako 150 000 cestujúcich. Trojhodinová cesta prenesie cestujúcich cez hornatú krajinu a poskytne krásny výhľad na priepasť rozprestierajúcu sa pod koľajami.
Sedemmíľový most, Florida, USA - 10,9 km dlhý most sa tiahne ponad modré koralové súostrovie. Spája Knight’s Key s Little Duck Key a cestujúcim poskytuje neuveriteľnú exotickú jazdu.
Lake Shore Drive, Chicago, USA - 25 kilometrová Lake Shore Drive sa tiahne pozdĺž pobrežia Michigan Lake a ponúka naozaj nezabudnuteľný zážitok. Spája v sebe úžasné mestské panorámy jedného z najväčších amerických miest s výhľadom na jedno z najväčších amerických jazier.
The Jacobite, Scottish Highlands, Škótsko - kultový vlak, ktorý odchádza z Fort William a vedie do Mallaig, prechádza cez malebné škótske vysočiny, viadukt Glenfinnan, historické dediny a hornaté krajiny. Navyše, návštevníci môže v Mallaig zájsť do miestnej reštaurácie a vychutnať si čerstvé morské plody. Vlak premáva od mája do októbra.
The Atlantic Ocean Road, Nórsko - impozantná 8,3 km dlhá cesta sa tiahne cez malebné súostrovie v Nórskom mori. Dnes je klasifikovaná ako národná turistická trasa - National Tourist Route. Dobrodruhovia si sem chodia vždy na jeseň vychutnať búrlivé vlny narážajúce o cestu.
Rhaetian Railway, Švajčiarsko - cesta zahrnutá do zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO vedie cez nádhernú alpskú krajinu. Vlak prechádza cez vysoké mosty, tunely, malebné miesta a ponúka nádherný výhľad počas celého roka. diniek či rôznych zaujímavých miest. Jazda po týchto cestách vlastne ani nepotrebuje cieľ, samotná cesta je totiž cieľom.

Monika Budayová/placestoseeinyourlifetime.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader