Zaujímavosti / 27. apríl 2014

Hlúposť bez hraníc. Za tieto selfies skončili ich autori v base

Ľudia milujú selfies. Či už v posteli, na záchode, pri jedle, športe, na párty alebo pri hocijakej činnosti, s ktorou sa sú chcú podeliť so všetkými ostatnými, ako keby boli jediní, na svete, ktorí sa dokážu zatváriť hlúpo do svojho telefónu. Odfotili by ste však aj selfie svojej nekonečnej hlúposti? Či a ako sa to dá vám ukážu naši šikovní kriminálnici.

To, že ľudia robia hlúpe a nevysvetliteľné veci ,nie je žiadnou novinkou.  Keď sa vám teda podarí niečo nezvyčajné, potrebujete sa predsa pochváliť svojim kamarátom. Aj keď nie vždy to môže byť najlepší nápad.

Týchto desať  pravdepodobne najhlúpejších fotiek, aké ste kedy videli vás presvedčia o tom, že selfies vašich kamarátov predsa len nie sú tak mimo, ako by ste si mohli myslieť. V dnešnej dobe sú ľudia posadnutí dokumentovaním všetkého čo robia, aj keď ide o spáchanie trestnej činnosti. Prečo by ste teda po vylúpení banky neodfotili seba spolu o svojim úlovkom a nepochválili sa na sociálnej sieti, akí ste šikovní?

1. Pred vykradnutím reštaurácie, z ktorej ukradli 400 dolárov, si tieto švédske dievčatá spravili selfie fotku. Neskôr boli vystopované v dome babičky jednej z nich. Šikovné dievčatá, babička by bola na vás určite hrdá.
2.Kayleigh Hill sa počas College World Series 2013 rozhodla vbehnúť na trávnik baseballového ihriska a spraviť si fotku, akú nikto iný určite mať nebude. Veď kto už sa len môže pochváliť selfie fotkou z dôležitého zápasu, počas ktorého nechytajú obrancovia loptu alebo vás?
3. Muž, ktorý ukradol iPad bol tak nadšený novou hračkou, že si spravil selfie fotku, na základe ktorej ho však majiteľ, ktorý ju uvidel na iCloud, vystopoval.
4. 21 ročný Justin Bahler si spravil gangsterskú fotku s pištoľou, ktorú zdieľal na facebooku. Úrady si následne spojili tieto fotky s kamerovým záznamom z jednej lúpeže a na základe toho ho zatkli.
5. Adam Howe náhodou vytratil svoj telefón v kostole, do ktorého si namiesto modlenia prišiel trošku privyrobiť. Bohužiaľ, jeho selfie fotky mu pomohli akurát tak k identifikácii. 
6. Jess Ewald, hneď ako mal v rukách svoj vytúžený iPhone, odfotil túto neodolateľnú selfie fotku. Polícia, ktorá ju získala z iCloud, ju zverejnila na internete, vďaka čomu ho v blízkej dobe vypátrala.  
7. Tento odvážny teenager sa nechal odfotiť na budove World Trader Center, za čo bol následne pokutovaný a strážca budovy vyhodený.
8. Ďalší iPhone odborníci, Tyquan Solomon a Terrance Sistruck, si spravili fotku s ukradnutým telefónom, ku ktorým sa však dostal aj jeho majiteľ. Ako to dopadlo si môžete domyslieť aj sami.
9. La Vorne Lee Bennett, ktorý tiež okradol nič netušiaceho muža o jeho iPhone a peniaze, bol na základe jeho prvej a asi aj poslednej iPhonovej fotky vypátraný a zatknutý.
10. Ashley Keast si potom, ako vykradol niekoľko domov, spravil spomienkovú fotku so svojimi úlovkami. Omylom (alebo vďaka svojej hlúposti) sa mu podarilo poslať ju niekoľkým kontaktom v telefóne, na základe čoho ho jeden z priateľov udal na polícii. 

To, že sa rozhodli niekoho okradnúť je síce zlé, no ešte horšie je to, že všetci títo ľudia boli tak hlúpi alebo arogantní, že si po zverejnení fotiek mysleli, že namiesto toho, aby boli zatknutí, z nich budú miestni hrdinovia. Takto aspoň dostali to, čo si zaslúžia. O tom, či by mali ísť do väzenia alebo rovno na psychiatriu, by sa dalo polemizovať.

Monika Budayová/viralnova.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader