Cestovanie / 10. máj 2014

Jedna z najkrajších krajín na svete, ktorú jednoducho musíte vidieť

Množstvo aktívnych sopiek, ľadovcov, zamrznutých pohorí, hlbokých fjordov a neuveriteľných prírodných krás severu môžete vidieť pokope len na najkrajšom ostrove na svete.

Island je cestovateľským snom nejedného z nás. Vďaka svojej surovej, mystickej krajine sa stal mekkou fotografov z celého sveta, ktorí chcú zachytiť jeho krásu a neuveriteľnú silu. Robustnosť a ostré kontrasty prítomné na celom území ho robia jednoducho neodolateľným.

Ľadovcové územia, vodopády, týčiace sa vrcholy hôr, hlboké fjordy a dokonca aj púšte sopečného popola nájdete na jednom mieste v vzájomne relatívnej blízkosti. Jeho malá populácia, ktorú tvorí len okolo 325 tisíc obyvateľov znamená, že väčšina jeho prírodných krás zostáva takmer nedotknutá a nepoškodená, čo dáva fotografom možnosť zachytiť tento prostredie také, aké skutočne je. Vďaka severnej polohe si na tomto mieste žiaden z fotografov nesmie nechať ujsť úžasnú polárnu žiaru nad islandskou sopkou či ľadovcom. Island je jednoducho „must see“ nie len pre všetkých fotografov, ale aj pre všetkých milovníkov krásnej prírody. Presvedčte sa o tom sami.

 

Monika Budayová/boredpanda.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader