Zaujímavosti / Cestovanie / 20. júl 2014

Manželia si užívajú dôchodok na vysokej nohe - masívne pohoria a krásne údolie majú ako na dlani

Jedinečná rezidencia s inšpirujúcim výhľadom na obrovské Andy a údolie mesta Santiago, z ktorého ide mráz po chrbte, je naozaj výnimočná, a to najmä svojou neobvyklou podzemnou terasou.

Jedinečná rezidencia bohatého seniorského páru, vytvorená architektonickým tímom Izquierdo Lehmann, je umiestnená na kopci ako vyhliadka veliaca nádhernému výhľadu na Andy a hlavné mesto Santiago. Inšpirujúce priestory poskytujú pokoj svojim majiteľom a priestor na zábavu s ich početnou rodinou, ktorá je ich častým návštevníkom.

Obývacia izba, jedáleň, kuchyňa a spálňové krídlo boli umiestnené na jednom poschodí spolu so vstupnou terasou a garážou v hornej časti areálu. Suterén pod hlavným poschodím zahŕňa herňu a vnútorný bazén. Na rovnakej úrovni, ale v prednej časti prízemia, bol umiestnený vonkajší bazén a barbecue salónik, ktoré spolu so zaoblenou terasou tvoria ústredný bod celého dvora.  Kruhová terasa je čiastočne zastrešená polkruhový trávnikom, vďaka čomu si môžu návštevníci vychutnať neuveriteľný výhľad z príjemného chládku.

Monika Budayová/freshome.com/archdaily.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader