Zaujímavosti / Kuriozity / 06. február 2014

Milovníka Harley Davidson pochovali na motorke

Zhodneme sa na tom, že je morbídne plánovať si svoj vlastný pohreb niekoľko rokov vopred, avšak úsmev na tvári zosnulého milovníka motoriek hovorí za všetko.

Billy Standley si ešte počas svojho života naplánoval priebeh svojho pohrebu. Do tohto plánu zasvätil aj svojich synov. Chcel, aby v deň pohrebu bolo všetko tip top. Trošku morbídne, avšak jeho posledným želaním bolo vziať si svoju lásku, motorku Harley Davidson 1967 Electra Glide so sebou do hrobu. A to sa aj podarilo.

Prípravy pohrebu začal odkúpením troch hrobových miest, vedľa svojej zosnulej manželky. Tie rozmerovo postačovali na umiestnenie vitríny, do ktorej ho po smrti spolu s motorkou umiestnili. Na pripevnenie tela poslúžili rôzne popruhy a výstuže. Vitrínu vyrobil spolu so synmi z plexiskla a kovovej konštrukcie. Tá bola odložená v garáži po dobu piatich rokov.

Všetko bolo dokonale naplánované, a tak, keď na konci januára tohto roka vo veku 82 rokov podľahol rakovine pľúc, oblečený v koženke sa vydal na svoju poslednú jazdu...

Lýdia Tkáčová / dailymail.co.uk

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader