Zaujímavosti / Cestovanie / 20. júl 2014

Mŕtve údolie ožíva v krásnych farbách a jedinečných tvaroch

Užite si pohľad na farebnú zvlnenú krajinu plnú roklín a bahenných kopcov nachádzajúcu sa len pár kilometrov od známeho Údolia smrti.

Zabriskie Point sa nachádza v Kalifornii, vo východnej časti  Údolia smrti, odkiaľ ponúka nádherný pohľad na krajinu, ktorá bola milióny rokov vystavovaná zúrivej erózii. Miesto pomenované po Christianovi B. Zabriskie, inšpirovalo aj talianskeho režiséra Michelangelo Antonioni, ktorý tu natočil jeden zo svojich klasických filmov.

 Zvedaví návštevníci prichádzajú na hory, odkiaľ sa im otvára nádherný výhľad na toto miesto a asi 360 ďalších vrcholov v horizonte. Počas výletu z Golden Canyon do Zabriskie Point sa vám naskytne hneď niekoľko z tých najfascinujúcejších pohľadov terénu, aké si len viete predstaviť. Koniec koncov, nie nadarmo sa miesto často zaradzuje k najočarujúcejším v celom Údolí. Toto krásne, preslávené a geologicky veľmi významné miesto určite stojí za osobnú návštevu, cez leto sa to však veľmi neodporúča, nakoľko sú tu neznesiteľné horúčavy.

Monika Budayová/placestoseeinyourlifetime.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader