Filmy / 26. február 2014

Na čo sa môžeme tešiť vo filmovom roku 2014?

Najočakávanejším filmom roku 2014 je dobrodružný sci-fi film Hry o život - Drozdajka I.

Tretia časť úspešnej novely The Hunger Games je podľa portálu Fandango najočakávanajším filmom roku 2014. Okrem toho sa môžete tešiť aj na záverečnú časť Hobbita, nového X-Mena, Spidermana a mnoho ďalších.

 

1. Hry o život: Drozdajka I. (The Hunger Games: Mockingjay - Part 1)

Po dvoch úspešných predchádzajúcich častiach tohto dobrodružného sci-fi filmu si nikto nemyslí, že teraz by to malo byť s popularitou inak. Katniss sa nedobrovoľne stáva symbolom masového povstania proti autokratickému Kapitolu a prežíva najťažšie obdobie svojho života. Z posledných hier síce vyviazla živá, matka a sestra sú v bezpečí, ale jej starosti sa ešte ani zďaleka neskončili. Na obľúbenú adaptáciú knižnej trilógie od Suzanne Collins v hlavnej roli s Jennifer Lawrence, Joshom Hutchersonom a Liamom Hemsworthom sa môžeme tešiť v novembri 2014.

 

2. Hobbit: Cesta tam a späť (The Hobbit: There and Back Again) - Konečne. Finálna časť trilógie, ktorá vychádza na základe 300 stranovej knihy je tu. Teda ešte len bude, a to v decembri 2014. Ďalšie tri hodiny chodenia, rozprávania, jedenia, spania a opäť chodenia sú zaručené. Ale to Hobbitových fanúšikov určite neodradí, aby si vystáli radu na vstupenky hneď ako bude spustený ich predaj.

 

3. X-Men: Dni minulej budúcnosti (X-Men: Days of Future Past) – Film X-Men poslal Wolverina do minulosti v zúfalej snahe zmeniť históriu a zabrániť udalosti, ktorá vedie k záhube ľudí aj mutantov. Film v 3D je naplánovaný na máj 2014 a zahrajú si v ňom hviezdy ako napríklad Hugh Jackman, Halle Berry či Jennifer Lawrence.

 

4. Amazing Spiderman II (The Amazing Spider-Man II) - Petra čaká doposiaľ najťažšia úloha, keď sa na scéne objaví hrozivý Eectro a nadľudsky silný Rhino. Obaja totiž prichádzajú s jasným cieľom - ovládnuť mesto. Či sa mu podarí ochrániť bezbranné ľudstvo sa dozviete už v máji 2014.

 

5. Divergencia (Divergent) - Film je zasadený do sveta budúcnosti, kde sú ľudia rozdeľovaní do frakcií podľa osobnosti - mierumilovnosť, úprimnosť, odovzdanosť, sčítanosť a neohrozenosť. Teenagerka Tria je však „odlišná“ a snaží sa vymaniť z tejto spoločnosti. Odchádza teda zo svojej frakcie a pripája sa ku konkurenčnej, kde sa zamiluje do staršieho muža...

 

Najočakávanejším rodinným filmom je animák Ako vycvičiť draka 2, ktorý sa do kín dostane v júni tohto roka. Requiem za sen a Black Swan sú celkom sľubným základom nového diela od režiséra Darrena Aronofskeho s názvom Noah, v ktorom si zahrá Russel Crowe, Anthony Hopkins a Emma Watson alias Hermiona. Ak ste dávno nevideli film plný špeciálnych efektov s hviezdnym obsadením a obrovskými monštrami, môžete sa tešiť na ďalší remake slávneho filmu Godzilla. Sme zvedaví, čo si pre nás tvrcovia pripravili tentokrát. Pre všetky milovníčky Channinga Tatuma máme skvelú správu. Spolu s Jonahom Hillom sa ako policajní dôstojníci vracajú na filmové plátna v snímke 22 Jump Street, kde tento krát budú predstierať, že sú vysokoškolskými študentami. Táto práca ich vďaka množstvu krásnych dievčat a príjemnej zábave donúti zamyslieť sa nad vzájomnou spoluprácou a možno ich tiež donúti konečne dospieť. No a pokiaľ ste skôr na sci-fi, práve pre vás sú tu noví Transformers. Toľko lietajúcich vecí, gigantických robotov a dychberúcich špeciálnych efektov inde nenájdete.

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader