Zaujímavosti / 23. máj 2014

Na tieto domy by ste šetrili veľmi, veľmi dlho

Väčšina z nás je rada, že má aspoň malý domček, byt alebo obyčajnú garsónku, kde môže spokojne žiť. Niektorí totiž nemajú ani to šťastie. No ale je tu aj pár vyvolených, pre ktorých nejaký ten milión hore dole neznamená absolútne nič. Preto si môžu dovoliť míňať obrovské sumy na jeden jediný dom, v ktorom by sa mohla ubytovať polovica dediny alebo celá vaša rodina až po prababkinu sesternicu z druhého kolena.

Pozrite si tie najdrahšie z najdrahších domov na svete, na ktoré by si väčšina z nás nenašetrila ani za niekoľko životov. Hádam nebudete moc závidieť. 

 

Antilia - 1 mld dolárov - Podľa časopisu Forbes, titul najnechutnejšie drahej nehnuteľnosti na svete stále patrí Antilii v Bombaji. Najbohatší muž Indie Mukesh Ambani na vytvorenie tohto domu však minul iba 5% svojho celkového bohatstva. 600 ľudí denne pracuje na jeho pozemku a robí veľmi podstatné veci ako napríklad - udržiava jeho kolekciu starých šijacích strojov (ktorá je samozrejme najväčšia). Dom má 27 poschodí a je navrhnutý tak, aby prežil osem stupňov Richterovej stupnice.
The White House - 320 364 354 dolárov - Biely dom, kde žije prezident Obama má 16 sální a 35 kúpeľní. Postavený bol koncom 18. storočia a keby sa náhodou dostal na trh a bol by na predaj, stále by ohromujúcu sumu. To sa však v dohľadnej dobe určite nestane, pretože Biely dom je miestom, kde žili, žijú a pravdepodobne aj budú žiť všetci prezidenti už od roku 1800.  
Villa Leopolda – 750 000 000 dolárov - Tento obrovský dom s výhľadom na očarujúce francúzsku riviéru kedysi patril Billovi Gatesovi. Súčasný majiteľ Mikhail Prokhorov si môže užívať obrovský bazén, 11 spální, 14 kúpeľní, športové kurty alebo bowling. O 20 akrový pozemok s nádhernými záhradami sa stará tím 50 expertov. Zo záhradníka sa teda stáva celkom lukratívne povolanie. 
Penthouse D, One Hyde Park - 225 000 000 dolárov - Ak je pre vás dôležitá bezpečnosť, toto je miesto pre váš život. každé okno je vyrobené z nepriestrelného skla a každá detská postieľka má núdzovú izbu a očné scanery. Penthouse v tomto nehnuteľnosti najcennejším bytom hlavného mesta. Niektoré z veľkých nadstavieb majú dve nadzemné podlažia a šesť spálni, čo je dôvod, prečo by to mohlo byť potencionálne považované za najdrahší rezidencie na štvorcový meter. je vybavená degustačnými miestnosťami vín a skvošovým kurtom.
Fairfield Pond – 220 000 000 dolárov - tento 63 akrový objekt v Hamptons v New Yorku vlastní obchodník s dlhopismi Ira Leon Rennert a nájdete v ňom napríklad perfektnú vaňu za 150 000 dolárov. Okrem toho má vlastný bowling, basketbalový kurt, 29 spální a 29 kúpeľní. 
The Hearst Mansion – 165 000 000 dolárov - tento dom v Kalifornií je úplne najcoolovejší zo všetkých vďaka vlastnej diskotéke. Okrem toho má 29 izieb, 3 bazény, kino a precízne upravované okolie. Poznať ho môžete z filmu Krstný otec, vďaka čomu sa stal turistickou atrakciou. Tiež zosnulý prezident John. F. Kennedy tu trávil svoje medové týždne, ale vyhľadávaný je aj mnohými celebritami, ktoré tu míňajú stovky tisícov dolárov za kratučké pobyty. 
Franchuk Villa – 161 000 000 dolárov - Toto miesto bolo exkluzívnou dievčenskou školou pred tým, akosa premenilo na extravagantný luxusný dom. 10 spálňová viktoriánska nehnuteľnosť  má 5 poschodí, bezpečnostnú izbu, kino, posilňovňu aj krytý bazén. Je tu množstvo drahých starožitností a umelecké diela v budove tvoria asi polovicu celkových nákladov. 

The Pinnacle - 155 000 000 dolárov - Možno nevyzerá byť najväčší, stojí však milióny. Nachádza sa v Montane a každá kúpeľňa má svoj krb, takže sa nemusíte báť prechladnutia.  Dom má vnútorný aj vonkajší bazén, úžasný výhľad na hory Pioneer a okrem toho aj vlastnú cestu, ktorá vedie do neďalekého lyžiarskeho strediska.

The Manor – 150 000 000 dolárov - Obrovský dom sa nachádza v Los Angeles, má 123 izieb, bazény, tenisové kurty, kino a dokonca aj salón krásy. Manor bol postavený pre legendárneho televízneho producenta Aarona Spellinga a teraz patrí dcére slávneho obchodného magnáta Bernie Ecclestone. Na parkovisko sa zmestí 100 áut, tiež má 16 garáží a tri izby na balenie darčekov.
Uptown Court – 139 000 000 dolárov - Tento úžasný dom v Anglicku má 103 izieb, 5 bazénov, dva mezonetové byty, pristávaciu plochu pre vrtuľníky, kino s kapacitou 50 miest, tenisové kurty a dokonca aj mramorovú garáž, ktorá je dostatočne veľká pre osem limuzín. Nachádza sa na 58 akroch spolu s vínnou pivnicou a bezpečnostnou izbou. Po hre bowlingu či sledovaní filmov vo vlastnom kine si môžete vyraziť na krásnu prechádzku po záhrade. 

Monika Budayová/therichest.com 

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader