Zaujímavosti / 29. august 2014

Nízkorozpočtový domček uprostred hôr môže byť aj váš

Len on, jeho manželka, krásna príroda naokolo a hlavne nekonečný pokoj. To všetko poskytuje nízkorozpočtový domček uprostred hôr, ktorý si Herrle postavil len pomocou vlastných rúk a šikovnosti.

Na jar v roku 2013 šikovný stolár z Connecticutu Dave Herrle dokončil svoj Wee House, krásny domček uhniezdený v lesoch Westbrook. Projekt predstavil na New York Day so svojou vtedajšou snúbenicou (teraz manželkou) a hneď v prvý májový týždeň sa doň aj nasťahovali. Pôsobivé je, že celú túto parádu postavil za menej ako 4 000 dolárov a bez použitia elektrickej energie.

Dvojpodlažný domček o rozmeroch 3,5 x 4,3 metrov sedí na drevenej platforme a z malého balkóna ponúka krásny výhľad na les. Na stavbu boli použité rôzne druhy dreva zachránené z rôznych pracovných miest a tiež rekultivované okná. Svetlo zariadená útulná kuchyňa a obývací priestor sa nachádzajú na prízemí. Zaujímavosťou je napríklad mexický terakotový drez. Na poschodí prístupnom po rebríku je spálňa so vstavanými regálmi. Aj keď pár žije v dome permanentne, Herrle má aj iný rodinný dom, ktorý používajú na sprchovanie a príležitostné varenie.

Herrle nebol vždy tesár, po absolvovaní školy mal úradnícku prácu, ktorú však nenávidel, preto sa rozhodol vydať na Appalachian Trail 2007. Pritom videl výhody jednoduchého života. Vytvorením svojho domu Wee House a ručnou výrobou potrebných vecí v súčasnosti Herele dosahuje svoj životný ceľ - stať sa úplne sebestačný.

Monika Budayová/mymodernmet.com/facebook.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader