Zaujímavosti / 17. jún 2014

Prasiatko má krízu identity. Myslí si, že je pes.

Prasiatka všetci vnímame ako hlúpe a špinavé hospodárske zvieratá, vhodné akurát tak na nedeľný obed. To však nie je pravda, sú veľmi milé, inteligentné a neuveríte, ale aj čistotné.

10 mesačná Virginia z Kolorada je rozkošné prasiatko, ktoré však trpí miernou krízou identity. Podľa slov jej majiteľov sa cíti skôr ako pes. Od malička totiž žije s párikom boxerov, a preto nadobudla pocit, že je jedným z nich.

Ak ste si doteraz mysleli, že prasiatka sú hlúpe, ste na poriadnom omyle. Virginia je dokonca inteligentnejšia ako jej psí súrodenci, pretože sa skôr naučila používať dvere pre psy ale aj ich záchod. Prasatá vnímame len ako špinavé a smradľavé hospodárske zvieratá žijúce na farme a váľajúce sa v blate. Preto máme tendenciu zabúdať, že sú  to skutočne inteligentné a milé zvieratká, ktoré sa stávajú viac a viac populárnymi ako domáci maznáčikovia, a nie len ako potravina.

 “Nemyslím si, že Virginia si uvedomuje, že nie je pes. Dostali sme ju keď mala tri mesiace, takže vyrastala spolu s nimi.“     
"Miluje maznanie a je posadnutá mojim priateľom. Ako náhle si sadne, vyskočí na gauč a vyšplhá sa mu do lona.“
“Chápe rýchlejšie ako psy. Napríklad, ako náhle sme nainštalovali dvere pre psov, bez problémov cez ne chodila. Psom to trvalo niekoľko dní štekania a hrabania kým zistili, že cez ne môžu vyjsť von."
Trvalo jej asi deň, kým sa naučila používať psí záchod. Je veľmi inteligentná.
Jej majiteľ tvrdí, že je "100% čistotná. Nikdy sa nevyváľala napríklad v blate, preferuje piesok alebo prach. Nesmrdí. Trošku sa šúpe, keď jej koža vyschne, ale to je normálne."

Monika Budayová/viralnova.com/boredpanda.com 

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader