Hudba / Videá / 28. november 2013

Prvý 24-hodinový videoklip v histórii od Pharella Williamsa

Máte trochu času nazvyš? Potrebujete vylepšiť náladu? Tak tu máme niečo pre Vás. Nový videoklip od Pharella Williamsa. V čom je výnimočný? Ide o historicky prvý 24 hodinový videoklip.

Nový singel Pharella Williamsa s názvom Happy, ktorého originál audio verzia trvá štyri minúty, v 24 hodinovej verzii odznie v slučke približne 360 krát. Streamuje sa počas celého dňa na webovej stránke 24hoursofhappy.com. Pieseň je chytľavá a rytmická a názvom presne opisuje jej atmosféru.

Vo videu účinkuje okrem samotného Williamsa veľa známych tvárí, ktoré sa zobrazujú v jednotlivých častiach videa ako napríklad Magic Johnson, Chad Hugo, Jamie Foxx, Steve Carell, Jimmy Kimmel a členovia formácie Odd Future Wolf Gang Kill Them All. Video je zložené z mnohých snímkov, kde figuruje vždy iná postava a dej sa odohráva vždy na inom mieste. Úlohou postáv je tancovať a spievať si bez zábran na túto chytľavú pieseň. Scény sa totiž odohrávajú výlučne na verejných priestranstvách.

Video sa natáčalo sa na rôznych miestach v Los Angeles, zahŕňajúc rôzne miesta vhodné na tanec, uličky mesta, okolo boxerských telocviční alebo pri základnej škole.

Videá sa zobrazujú v poradí vždy podľa toho koľko je hodín. Okrem toho je možné snímku posunúť o kúsok dozadu, alebo pretočiť dopredu. Okrem toho je možné zdieľať špecifické momenty ktoré sa práve nachádzajú vo videu, a to pomocou Facebooku alebo Twittera.

Réžiu majú na svedomí We are from LA a produkciu zariadil Iconoclast. Pieseň sa objavila aj v podobe soundtracku vo filme Despicable 2. Hudobník neskôr hudobník zverejnil aj oficiálnu 4-minútovú verziu.

Pre Williamsa je video akoby oslavou úspešného roka. Stihol produkovalťpiesne piesne pre Jay Z-ho a Miley Cyrus a tiež mal prsty v najlepších singloch roka Blurred lines od Robina Thicke-ho, ktorý produkoval a zčasti napísal alebo pieseň Get lucky, v ktorej pol priamo zainteresovaný.

Nakuknúť na 24hoursofhappy.com sa určite oplatí.
Pôvodnú štvorminútovú verziu songu Happy si môžete vypočuť práve teraz.

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader