Zaujímavosti / Filmy / 29. január 2014

Skutočný Jordan Belfort z filmu Vlk z Wall Street

Aktuálne sa v kinách premieta trhák Vlk z Wall street, v ktorom Leonardo DiCaprio opäť predviedol svoje herecké kvality. Film je natočený podľa skutočnosti a hlavná postava -Jordan Belfort si aj naďalej spokojne žije v New Yorku.

Belfort sa narodil v Bronxe v roku 1962 do židovskej rodiny. Krátko študoval zubárstvo, no nakoniec odišiel, pretože tvrdil, že zlaté časy zubárov sú preč. Svoju kariéru začal v L. F. Rothschild a po načerpaní skúsenosti založil firmu obchodujúcu s cennými papiermi - Stratton Oakmont. V roku 1998 ho odsúdili za pranie špinavých peňazí a podvod s cennými papiermi. Súd mu nariadil zaplatiť klientom škodu až do výšky 100 miliónov dolárov.

 Jordan Belfort bol známy aj svojim skazeným životom. Bol závislý na liekoch (bral 3-4 tabletky metachalónu denne), užíval kokaín a extázu, platil si prostitútky. Pod vplyvom alkoholu a drog zničil svoje Ferrari, vrtuľník a nechal potopiť loď, ktorá kedysi patrila návrhárke Coco Chanel.  Úspešných zamestnancov odmeňoval šľapkami, chlastom a drogami. Tých čo pohoreli vyhodil. Bežný bol aj sex v presklenom výťahu, nahé pochodujúce kapely, súťaže v hode trpaslíkom či party, na ktorých vám zamestnankyne najstaršieho remesla poskytli full service. Zamestnával okolo tisíc ľudí a svoj prvý bankrot vyhlásil v 25 rokoch.

Skutorný Jordan a jeho súčasná partnerka

Belfort bol dvakrát ženatý. Prvou manželkou bola kaderníčka Denise Lombardo, vo filme je premenovaná na Teresu Petrillo. Ich manželstvo bolo krátke, pretože sa Jordan zamiloval do  modelky Nadine Caridi a tá sa stala jeho druhou ženou (majú spolu dve deti). Rozlúčka so slobodou sa konala v Las Vegas, na ktorej sa zúčastnilo 100 zamestnancov a 100 „spoločníčok“. Nadine ho opustila v roku potom čo ju skopol zo schodov. Rozviedli sa v roku 2005.   

Jordan s jeho druhou manželkou, modelkou Nadine

Lýdia Tkáčová / Wiki / IMDB / mirror.co.uk

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader