Zaujímavosti / Cestovanie / 26. máj 2014

Skutočný raj na zemi sa nachádza v Karibskom mori

Inak, ak máte niekde v matraci uložených 4,6 miliardy dolárov, tak si môžete tento nádherný ostrov dokonca kúpiť.

Presne to spravil ešte v roku 1978 britský podnikateľ, miliardár a majiteľ značky Virgin, Richard Branson. Jeho súkromný ostrov – Necker Island je súčasťou Britských panenských ostrovov v Karibskom mori a rozkladá sa na 300 tisíc metroch štvorcových. Celý je prevádzkovaný ako 6-hviezdičkový luxusný rezort, ktorý ponúka nekonečný luxus a dokonalý pokoj pre celkovo 28 klientov.

Avšak, nebolo tomu vždy tak. Ešte v roku 1965, britský The Telegraph vyslal dvoch svojich zamestnancov na tri týždne na vtedy, ešte pre turistov neviditeľný ostrov, aby ho preskúmali a zdokumentovali. Po dvoch týždňoch to však vzdali, pretože bol podľa ich slov „celý ostrov obývaný hadmi, škorpiónmi a tarantulami, pričom komáre a iný hmyz bol odolnejší a jedovatejší, než hocičo iné s čím sa doteraz v živote stretli“.

Všetko to zmenil až Richard Branson, ktorý ho 13 rokov na to kúpil a premenil na exkluzívnu rezidenciu pre priateľov a vážených hostí. Noc na ostrove stojí približne 37 tisíc eur. Za túto horibilnú sumu si ho môžete spolu s 28 priateľmi užívať úplne celý. Nachádza sa tu celkovo 14 bungalovov, každý s nádherným výhľadom na okolité more a o pohodlie hostí sa deň a noc stará 50 zamestnancov.

Na ostrove by ste sa takisto určite nenudili. Je tu možnosť vodného lyžovania, výletov vrtuľníkom, kozmetických procedúr, kúpele, potápanie, windsurfing. Jednoducho všetko, čo si môžete za takú sumu predstaviť.

Najlákavejším faktorom pre klientov však zostáva totálny pokoj a ústranie.

Ľuboš Chovan/ neckerisland.virgin.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader