Zaujímavosti / 20. máj 2014

Tieto fotky by mali byť ilegálne, no aj napriek tomu si ich spravíte aj toto leto

Škoda, že pohoda, relax a dokonalé uvoľnenie, ktoré si na dovolenke užívame, si jednoducho nemôžeme so sebou vziať aj domov. Preto si každý z nás okrem opálenia a suvenírov prinesie vždy aj množstvo krásnych fotiek, ktoré nám ešte aj po niekoľkých rokoch budú pripomínať tieto krásne miesta a množstvo nezabudnuteľných zážitkov.

Ak sa tento rok chystáte na letnú dovolenku, skúste byť pri jej dokumentovaní trošku kreatívnejší, ako väčšina ľudí. Šikmá veža v Pise naozaj nepotrebuje podopierať (a vaše bicepsy ju napriek jej šikmosti nezvalia na zem) a Eiffelova veža v Paríži je naozaj vysoká viac ako 300 metrov aj napriek tomu, že ju zmestíte medzi dva prsty, preto skúste vymyslieť nejaký iný spôsob, ako si zachovať spomienky na tieto krásne miesta a súčasne predísť trápnemu klišé. Myslite aj na to, že po príchode domov budú chcieť vaši priatelia vidieť, ako ste si užívali dovolenku vy a nie len vaše nohy.  

Šikmá veža v Pise
Keď pyramída, tak pyramída
"Pozrite sa, aká malá je v skutočnosti Eiffelova veža v Paríži. LOL. To je jej skutočná veľkosť."
Výhľad z okna, na ktorom nesmie chýbať krídlo lietadla. Pred tým, ako spravíte túto "výnimočnú" fotku sa uistite, že to nie je zakázané. V niektorých štátoch je zakázané používanie fotoaparátov nad jeho územím.
Výhľad z okna na hotelové parkovisko. Pravá dovolenková fotka, čo myslíte?
Spálené nohy od slnka.
A opäť nohy, tento krát vo vode.
Do tretice opäť nohy. Tento krát oddychujú na suchu.
Aby sa vám nemálilo, nohám treba dopriať aj odpočinok. Ale vážne, prečo ľudia venujú toľkú pozornosť práve nohám? Boli ste tam aj vy, či len vaše nohy?
FML alebo ako čakáte na vybavenie rovnako ako stovky ďalších ľudí. Naozaj dôležitý dovolenkový moment.
Určite sú všetci zvedaví, čo ste dnes mali na večeru.

Skúste tento rok na dovolenke vymyslieť niečo kreatívnejšie. Foťte prírodu, pamiatky, ľudí na okolo alebo jednoducho krásy miestnej krajiny. Keď si po niekoľkých rokoch budete chcieť pripomenúť, akú krásnu dovolenku ste zažili, nechcete tam predsa mať len nohy, hotelové parkovisko a vaše obedové menu.

Monika Budayová/chirkup.me

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader