Filmy / 19. február 2014

Úsmev robí zázraky

Nie nadarmo sa hovorí, že tie najkrajšie veci na svete si za peniaze nekúpite. Niekedy by sme dali čokoľvek za to, aby sme dokázali svojim blízkym vyčariť úsmev na tvári. Pravý, nefalšovaný úsmev priamo zo srdca.

Skúste sa postaviť pred zrkadlo. Čo v ňom vidíte? Ja vám to poviem. Vidíte úžasného človeka, ktorý je jedinečný tým, aký je. So svojimi kladnými aj zápornými stránkami. Možno máme o pár kilogramov naviac, veľký nos alebo úzke pery. Sme leniví, všade chodíme neskoro alebo máme pamäť akváriovej rybičky? No a čo? Nikto nemôže byť dokonalý a práve tieto drobnosti nás robia výnimočnými.

Kedy ste naposledy niekomu povedali niečo milé. Len tak, pretože ste mu chceli spraviť radosť a krajší deň? Obyčajný úsmev urobí každú tvár krásnou a stačí k tomu len malý kompliment. Usmejte sa na ľudí, povedzte niekomu, že je úžasný, že má krásne oči alebo oceňte to, čo robí. Vás to nič nebude stáť, ale niekomu vyčaríte úsmev na tvári, jeho deň zrazu bude mať inú atmosféru a vy? Najväčšou odmenou pre vás bude úsmev, za ktorý môžete práve vy.

Pozrite si krátky film o tom, akú obrovskú silu má úsmev, a čo všetko dokáže jeden malý kompliment. Určite to stojí za to. A nezabúdajte, že aj VY ste úžasní.

Monika Budayová

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader