18. september 2019

Reportéri bez hraníc vyzývajú prezidentku Čaputovú, aby vetovala smerácku novelu tlačového zákona

Prijatými zmenami sa do tlačového zákona opätovne zavádza právo na odpoveď, ako aj pokuty.

18. september 2019

18. september 2019

Ako ďalej v stavebníctve?

Ako pokračujú prípravy zákona o územnom plánovaní a zákona o výstavbe? Ktorým smerom sa bude vyvíjať legislatíva v oblasti životného prostredia? Kedy môžeme očakávať zavedenie elektronizácie podaní na stavebných úradoch? Aká je kvalita stavieb na Slovensku a aká je úloha projektanta k jej dosiahnutiu?

18. september 2019

18. september 2019

ZSSK dosiahla v auguste vyššie tržby ako pred zavedením bezplatnej prepravy

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) zaznamenala v auguste 2019 nový rekord. Národný dopravca dosiahol v tomto mesiaci najvyššie tržby od zavedenia bezplatnej prepravy (17. 11. 2014). Tie sa vyšplhali až na 9,1 mil. eur. Aj v porovnaní s druhým najsilnejším mesiacom (júl 2019) predstavuje toto číslo takmer 7 % (+6,67 %), oproti najslabšiemu mesiacu (február 2019) je to až takmer 49 % nárast (+48,96 %). Štatisticky ide o najlepšie výsledky po zavedení bezplatnej prepravy.

18. september 2019

Foto: Opitý vodič BMW narazil do zaparkovanej Fabie a potom zaspal

Na mieste mu zadržali vodičský preukaz a po vytriezvení ho obvinili z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

18. september 2019

Tour filmového festivalu EKOTOPFILM – ENVIROFILM 2019 mení Slovensko k lepšiemu

Celoročný projekt, ktorého cieľom je priniesť do regiónov Slovenska najlepší výber dokumentárnych filmov zo sveta a inšpirovať spoločnosť k zmene postoja vo vzťahu k životnému prostrediu, mieri aj do vášho mesta. Okrem toho vás čakajú zaujímavé diskusie, hostia a program či Junior festival pre základné a stredné školy. Vstup na festival je voľný.

18. september 2019

Špičkový slovenský pretekár Maťo Homola je ambasádorom OMV

Ako jediný Slovák odjazdil celý pohár FIA WTCR, novú sezónu v novej súťaži TCR Europe odštartoval veľkolepým víťazstvom. Maťo Homola je momentálne jeden z najúspešnejších slovenských automobilových pretekárov a jeho ciele na pretekárskych okruhoch sú maximálne. Aj preto odporúča palivá OMV MaxxMotion.

18. september 2019

Spevák skupiny Scooter H.P Baxxter roky nemení vzhľad ani hviezdne maniere

Skupina Scooter, ktorá sa po pár mesiac opäť predstaví na Slovensku, tentokrát v Košiciach, si podmanila celý svet. Na pódiu predvádza úžasnú show plnú pyrotechnických efektov, svetiel, a chýbať nesmú ani krásne, sporo odeté tanečnice. Verní fanušíkovia nevynechajú jediný koncert a cestujú kvôli nim tisícky kilometrov. Čo ale samotnému koncertu predchádza a ako dajú  zabrať ich obľúbenci organizátorom, to už vie málokto.

18. september 2019

Keď sa ochrana prírody spojí s pomocou najslabším

K ekologicky zmýšľajúcim obchodným reťazcom, ktorým nie je ľahostajný dopad ľudskej činnosti na životné prostredie, sa radí už aj PLANEO Elektro. Spotrebnú elektroniku, potreby do domácnosti či hračky si už od nich v neekologických taškách neodnesiete. Namiesto igelitu, ktorý sa ani po stovkách rokov nerozloží a ohrozuje zvieratá na životoch, vám poslúži taška z recyklovaného papiera. Tá sa dá recyklovať ešte niekoľkokrát a v prípade, že by sa predsa len dostala medzi kríky, po pár mesiacoch po nej nezostane ani stopa.

18. september 2019

Únia miest Slovenska bude združovať všetky krajské mestá, posledná sa pridala Žilina

Primátor Žiliny Peter Fiabáne pri predkladaní návrhu uviedol, že agenda väčších miest sa v ZMOS dlhodobo neriešila.

17. september 2019

Žilinskí poslanci obmedzili hazardné hry v meste, zákaz rozšírili o dvanásť sviatočných dní

Poslanci v Žiline schvaľovali trojicu nariadení, podľa ktorých už hazardné hry nebudú môcť byť prevádzkované v takom rozsahu ako doteraz.

17. september 2019

Prípad vraždy poľského podnikateľa Szymaneka sa blíži k záveru, pojednávanie bolo odročené

Medzi dôkazmi je aj rozsudok poľského súdu nad ľuďmi, ktorí spolupracovali s Mikulášom Č. pri únose Grzegorza Szymaneka.

17. september 2019

Šéfredaktori skritizovali smerácku novelu tlačového zákona, vraj je to odkaz pre novinárov

Novela tlačového zákona môže Slovensko posúvať nižšie v rebríčkoch slobody tlače, domnieva sa šéfredaktorka SITA Zuzana Devera. 

17. september 2019

Prvý interiér od renomovaného štúdia Marcel Wanders exkluzívne už aj v Bratislave!

Vo svete dizajnu je už roky niečím ako kúzelníkom s farbami, textúrami a nevšednosťou. Od roku 1996 kedy Marcel Wanders ohúril svet takzvaným "zauzleným kreslom" (Knotted Chair), jeho nápady očarili všetkých od Katarskej Dohy až po Miami na Floride o čom svedčia aj jeho projekty, ktorých je už viac než tisícdeväťsto. Holandské štúdio Marcel Wanders prináša už aj do Bratislavy jedinečný svetový dizajn a to v podobe interiéru pre šperkársky butik HALADA.

17. september 2019

Foto: Zlodeja prichytil pri čine majiteľ auta, z BMW ho museli vytiahnuť policajti

Muža obvinili z krádeže v štádiu pokusu, za čo mu hrozí až dvojročný trest.

1 2 3 4 ... 744