05. jún 2019

Na Slovensku sa infekcia HIV preniesla aj transfúziou krvi, viac chorých je medzi mužmi

Lekári diagnostikovali 102 nových prípadov HIV infekcie.

02. jún 2019

Ako sa prejavuje schizofrenik? Ťažko rozpoznáva emócie, tvrdí klinický psychológ

Na Slovensku postihuje schizofrénia jedno percento populácie, čo predstavuje približne päťdesiattisíc ľudí.

24. apríl 2019

Chemické konzervanty vo vitamínových vodách. Ako sa im vyhnúť?

Vitamínové vody sa stávajú bežnou súčasťou životného štýlu aktívnych ľudí. Spotrebiteľ v dobrej viere siaha po vitamínoch, no okrem nich sa v takýchto nápojoch často objavujú aj rôzne chemické látky či konzervanty. Vitamínové vody sú pre náš organizmus prospešné, platí však, známe: dôveruj, ale preveruj.

17. apríl 2019

Svet sa zafarbí na červeno, Svetový deň hemofílie si pripomenie aj Slovensko

Na Slovensku žije približne 600 hemofilikov, z toho približne 140 detí. NITRA 17. apríla (WebNoviny.sk) – Významné budovy a domácnosti po celom svete sa v stredu pri príležitosti Svetového dňa hemofílie rozsvietia na červeno. Symbolizovať tak budú životodarnú krv, ktorá pre ľudí s vrodenými krvácavými ochoreniami spôsobuje vážne zdravotné problémy. Svetový deň hemofílie na 17.

15. apríl 2019

Kontrolóri sťahujú z trhu stlačený kyslík vo fľaši, produkt môže mať technické problémy

Liek, ktorý obsahuje 100-percentný kyslík, sťahujú pre technické problémy na zostave ventilu a tlakovej fľaše. BRATISLAVA 15. apríla (WebNoviny.sk) – Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) sťahuje z trhu stlačený medicinálny plyn Conoxia. Ústav o tom informoval na svojej internetovej stránke. Dôvodom stiahnutia lieku z trhu sú technické problémy na zostave ventilu a tlakovej fľaše.

14. apríl 2019

Užívanie rôznych liekov súčasne môže byť nebezpečné, no zaujíma len polovicu Slovákov

Informácie o nežiaducich účinkoch vyplývajúce zo súbežného užívania liekov si podľa asociácie aktívne vyhľadáva len polovica Slovákov. BRATISLAVA 14. apríla (WebNoviny.sk) – Len polovica Slovákov sa zaujíma o bezpečnosť svojej liečby. Ako informovala Asociácia na ochranu práv pacientov (AOPP) SR, informácie o nežiaducich účinkoch vyplývajúce zo súbežného užívania liekov si aktívne vyhľadáva len polovica Slovákov.

09. apríl 2019

Interrupcia je neúspechom spoločnosti, tvrdí hlavný odborník ministerstva pre gynekológiu

Miroslav Borovský hodnotil pozitívne dlhodobý trend poklesu umelých prerušení tehotenstva, ktorý vyplýva z informácií NCZI. BRATISLAVA 9. apríla (WebNoviny.sk) – Akékoľvek umelé prerušenie tehotenstva (UPT) vníma hlavný odborník ministerstva zdravotníctva pre gynekológiu a pôrodníctvo Miroslav Borovský ako neúspech spoločnosti. Reagoval tak na správu Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) o potratoch na Slovensku v roku 2018.

1 2 3 4 5 ... 15