Byť astronautom na ISS môže byť neraz celkom zábavné. Dokazujú to rôzne videá demonštrujúce pokusy, ktoré by nás, bežných, zemskou atmosférou obklopených ľudí ani nenapadli.
Steve Swanson, Reid Wiseman a Alexander Gerst nahrali video počas Expedície 40. Všetko sa udialo na Medzinárodnej vesmírnej stanici.
Vo vákuu tekutiny nadobúdajú sférický tvar, nakoľko ich neovplyvňuje žiadna gravitácia. Páni kozmonauti teda vytvorili veľkú "kvapku" vody, do ktorej sa jednému z nich podarilo vložiť GoPro kameru. Videli ste už kreatívnejšiu selfie?
Pozrite si video na konci článku :)
Súvisiace články:
Aj takto sa dá využiť photoshop, umelec zhmotnil svoje šialené sny
Ešte väčší kritik, než sme dúfali - Kamil Fila prezrádza, aké to je mať vlastný web s recenziami, za ktoré si ľudia platia (rozhovor)
Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader

