Zaujímavosti / 20. apríl 2020

Navráťte poškodeným vlasom opäť ich zdravý vzhľad

Suché a poškodené vlasy so sklonom k lámaniu a štiepeniu končekov. Raz za čas sa s týmto vlasovým neduhom stretne každá z nás. Niektoré vyhrajú takmer okamžite, iné budú čeliť tomuto boju dlhodobo a niekedy dokonca aj opakovane. Tento nedostatok nás dokáže pomerne intenzívne potrápiť, tými správnymi metódami však môžeme vlasom výrazne napomôcť.

Pravidelné zafarbenie, zdĺhavé zarovnávanie či rôzne experimentovanie sú tými najčastejšími príčinami, ako dochádza k poškodeniu vlasov. Farbenia sa však nedokážete vzdať, mierne úpravy si taktiež neviete odpustiť, no suchosť vlasov a lámanie končekov vás čoraz viac znepokojuje. Ako sa nevzdať obľúbených návykov a zmierniť dopad týchto úkonov na vlasy?

Farbenie vyžaduje špeciálnu starostlivosť

Pri farbení vlasov nezabúdajte na špeciálne prípravky. Šampóny a kondicionéry určené priamo na zafarbenú hrivu dodajú vašim vlasom potrebnú výživu a navyše sa budú podieľať aj na tom, aby táto nová farba bola dlhšie žiarivá a nestrácala potrebný lesk.

Ochrana pred tepelnou úpravou

Tak, ako by sa mali chrániť farbené vlasy pred priamym slnečným žiarením pomocou vlasových prípravkov s UV filtrom, tak by ste ich nemali vystaviť teplu pred aplikovaním vhodnej starostlivosti. Ak vlasy nebudete chrániť pomocou špeciálne prispôsobených prípravkov ešte pred samotnou úpravou, žehlenie, kulmovanie či obyčajné fénovanie dokáže vlasy značne poškodiť.

Krehké a jemné vlasy potrebujú výživu

Namáhané krehké vlasy pôsobia slabo, nevýrazne a ich poškodenie je výrazne viditeľné. Práve v tomto prípade sú účinné masky a zábaly na vlasy, ktoré ich dokonale vyživia a navrátia opätovnú silu. Ak trpíte extrémnym poškodením, použite starostlivosť s hĺbkovým vyživením vlasov a aplikujte ju minimálne dvakrát týždenne. Vaše vlasy budú potom voči lámaniu viac a viac odolnejšie.

O vlasy by ste sa mali dôkladne starať. Pri rozštiepených končekoch nepostačí len návšteva kaderníčky a podstrihnutie vlasov, ak sa o ne nebudete patrične aj starať, opäť budete čeliť tomuto problému. Každý úkon či námaha vašich vlasov si vyžaduje vhodne zvolenú starostlivosť, len za tohto predpokladu dokážete predísť ich výraznému poškodeniu.

Zdroj obrázka:

Denis OREA / Shutterstock.com

(deed/PR)

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader