Zaujímavosti / Kuriozity / 18. august 2014

Protestujúci dinosaurus sa na bicykli premáva ulicami Nórska

Je naozaj ťažké nesmiať sa pri pohľade na fotografie Markusa Moestue, ktorý jazdí na chrbte obrovského dinosaura ulicami Nórska. Jeho vlastnoručne postavený bicykel však v sebe nesie hlboké posolstvo.

Nórsky umelec vyvinul úplne bizardný spôsob dopravy cestujúc cez tzv. bible belt Nórska (región s vysokým percentom protestantov) ako formu protestu. Vysvetľuje, že „je to protest proti dogmatickému náboženskému vzdelávaniu detí a myšlienka vznikla z tematických parkov, ktoré učia deti, že ľudia a dinosaury žili spoločne."

Umelec zvaril dokopy tri rôzne rámy bicyklov na výrobu konečného vozidla, ktoré by podporilo jeho myšlienku. Pomocou obyčajného kuchynského noža vyrezal z polystyrénu tvar dinosaura, hlavu a chvost zvlášť. Materiál pokryl epoxidovým lepidlom a vrstvou sklených vlákien, a potom maľoval vrstvy červenej a oranžovej farby, aby napodobnil drsnú, šupinatú kožu velociraptora. Potom už len pridal hlavu a chvost, v strede bicykla nechal priestor pre seba a dielo bolo hotové. Z diaľky to vyzerá prinajmenšom dosť zvláštne, vtipne a nečakane, keď vidíte umelca, ako jazdí cez mesto na chrbte dinosaura.

Monika Budayová/mymodernmet.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader