Zaujímavosti / Tech / 12. august 2014

S WeBike zostanete aktívni aj na vrchole svojho pracovného vyťaženia

Inovatívne riešenie vám pomôže zostať fit a súčasne v plnom pracovnom nasadení. Spája v sebe totiž stôl, nabíjačku a stacionárny bicykel.

Cvičenie je rovnako potrebné ako mať vždy nabitý telefón. Pýtate sa, čo majú tieto dve veci spoločné? Spojili sa totiž do nového inovatívneho WeBike, s ktorým môžete robiť oboje naraz. Je to stôl, nabíjačka a stacionárny bicykel v jednom. Vynálezkyňa Patricia Ceysens, flámska ministerkyňa vlády dostala tento nápad, keď musela pracovať dlhé hodiny a neostával jej žiaden voľný čas na cvičenie. Dala teda dohromady bicyklovo-nabíjací stôl a niet divu, že aj ostatní ľudia zrazu mali záujem vlastniť takýto kúsok. Caysens sa neskôr rozhodla založiť spoločnosť WeWATT na výrobu nábytku.

Elegantný dizajn zahŕňa bielu dosku stola a pohodlné sedenie z dreva a kože. Všetky bicykle sú vyrábané ručne a WeWATT sa rozhodli vyrábať ich v neďalekej továrni, ktorá zamestnáva ľudí so zdravotným postihnutím. Teraz sú WeBikes väčšinou používané vo verejných priestoroch ako knižnice a hotely, ale spoločnosť koncom tohto roka uvedie na trh aj špecifické kancelárske verzie. Budú mať pridané niektoré nové funkcie ako napríklad počítadlo, ktoré sleduje, koľko ste v daný deň cvičili. Tento systém sa javí ako vynikajúci pre dnešnú uponáhľanú dobu a priemerného zamestnanca, ktoré mu umožní zostať aktívnym aj na vrchole svojho pracovného vyťaženia.

Monika Budayová/mymodernmet.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader