Zaujímavosti / Cestovanie / 17. júl 2014

Seven Stars: Rýchlik do raja

Predstavujeme vám Orient Express východu - Seven Stars.

V tomto článku sa pozrieme na vlak menom Seven Stars, luxusný expres prevádzkovaný železničnou spoločjnosťou Kyushu. Ako nám už samotný názov hovorí jedná sa o expres premávajúci na ostrove Kjúšú - treťom najväčšom ostrove Japonska. Ale čo je zač ?

Seven Stars je expresný luxusný vlak, ktorý vám poskytne vyhliadkovú jazdu, ako nikde inde na Zemi. Tento vlak premáva na ostrove od októbra 2013, s ponukou 2 alebo 4 dňových exkurzií po ostrove. Obe trasy sú však prekrásne, a rozhodne sa nemusíte báť, že by ste celú cestu strávili na smartfóne. 
Interiér vlaku je zmesicou západného a japonského štýlu. Cestujúci trávia cestu v luxusných kupé alebo v sáloniku. V každej časti vlaku sú dostatočne priestorné okná pre úžasný výhľad (a to aj na WC). Najluxusnejšie kupé dokonca ponúka aj panoramatický výhľad. Vlak premáva od apríla do júna, od augusta do novembra a od decembra do februára. A teraz prejdem k tomu, čo vám tento vlak najlepšie popíše - fotografiám.
 
No a nakoniec ešte koľko Vás to vyjde. Cena za za lístok na dvojdňovú trasu je 560 €. Cena za lístok na 4 dňovú trasu je 1125 €. Prajeme príjemné cestovanie.

Text: Jozef Kotrý

Preklad: Tomáš Záhradskovský

Zdroj: PlacesToSeeInYourLifetime.com

Zdroj multimediálnych súborov: Cruisetrain-sevenstars.jp and YouTube.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader