Zaujímavosti / Cestovanie / 28. jún 2014

Staré marocké mesto je celé zahalené do nebesky modrej

V tomto krásnom marockom mestečku sa budete cítiť ako v nebi. A to doslova. Celé je totiž ponorené do nebesky modrej farby.

Chefchaouen, malé mestečko v severnom Maroku, má bohatú históriu, nádherné prírodné prostredie a úžasnú architektúru. Ale čo je najznámejšie a najzaujímavejšie, sú nápadné a výrazné modré steny budov v „starom meste“. Niet divu, že turisti sa sem priam hrnú. Nádherné horské mesto The Blue Pearl je stelesnením takmer každého marockého klišé - malebná dedina na dramatickom pozadí pohoria Rif, plná modrých domov a v modlitbe sa ozývajúcich mešít.

V tejto oblasti pripomínajúcej bludisko je väčšina miest vybavená bielymi budovami s fúziou španielskej a maurskej architektúry, no jasne modré steny sú typické práve pre Chefchaouen. Hovorí sa, že farba bola do mesta židovských utečencov zavedená v roku 1930, pretože modrá bola považovaná za symbol oblohy a neba. V dnešnej dobe sa mnohí domnievajú, že modré steny slúžia aj na odpudzovanie komárov, ktoré neznášajú čistú a pohyblivú vodu, ktorú farba evokuje. Nech je už dôvod akýkoľvek, modré steny malebného mestečka v kontraste s vyprahnutým prostredím lákajú návštevníkov, ktorí milujú potulky úzkymi uličkami mesta a zachytávanie jedinečných fotografií. Vydajte sa teda na priadnu túru či malú prechádzku, okúpte sa v horských potokoch alebo objavte kulinárske dobroty miestnej kuchyne. Malebné modré mestečko čaká len na vás.

Monika Budayová/boredpanda.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader