Zaujímavosti / 27. máj 2014

Umelkyňa vytvára surrealistické fotografie, vďaka ktorým pomáha nájsť domov opusteným psíkom

Talentovaná maďarská fotografka Sarolta Bán pomocou surrealistických fotografií pomáha opusteným psíkom hľadajúcim nový domov, kde by sa cítili bezpečne a milovane.

Sarolta je uznávaná fotografka špecializujúca sa na surrealistické fotografie, ktoré niekedy dajú poriadne zabrať vašej mysli ale súčasne obmäkčia vaše srdce. Jej séria psích portrétov začala vtedy, keď si ona sama osvojila psíka a následne mu vytvorila takýto zaujímavý portrét. Vďaka kreatívnemu spracovaniu úplne bežných fotografií dáva opusteným psíkom nádej, že si raz nájdu nový milujúci domov.

Jej projektom Hepl Dogs with Images sa snaží pomôcť psíkom hľadajúcim domov. Začala teda zbierať fotografie zvierat po celom svete, z ktorých následne vytvára surrealistické obrázky. Ich kópie daruje ľudom, ktorí sa rozhodli daného psíka osvojiť a časť výťažku z predaja každej snímky putuje do útulku, z ktorého psík pochádza. Svoje fotografie zverejňuje aj na facebookovej stránke, kde môžete vidieť ich podobu pred aj po úprave.  

Petii - Petti je v útulku veľmi šťastná spolu s jej troma ďalšími súrodencami. Trošku už yrástla a pre niekoľkými týždňami bola sterilizovaná.
Tucker - Tucker je už veľký chlapec a váži okolo 45 kíl. Nikdy však nebol na vodítku, kým neprišiel do Northwoods. Teraz si na obojok pomaly zvyká a cvičí s ním každý jeden deň. Tucker vyžaduje trpezlivého majiteľa, ktorý ho bude učiť chodiť na vodítku a tiež ďalšie základné povely.
Meiko - "Meiko som zachránila z tyranského domova a úplne ho milujem. Bohužiaľ, nemôžem si ho nechať, pretože chodím do školy a pracujem na plný úväzok a nemám čas hrať sa s ním tak, ako by to potreboval. Vzhľadom k tomu, že bol zneužívaný, je plachý pri stretnutí s novými ľuďmi, ale predovšetkým pred chlapcami a mužmi. Je v pohode ostatnými domácimi zvieratkami, je priateľský a milý, ako náhle sa s vami cíti pohodlne a v bezpečí."  
Tanya - Tanya bola celý svoj život bezdomovcom, 7 a pol roka. Opustená sa túlala New Yorkom od svojich 6 mesiacov, kým ju do svojho záchranného programu vzali Mr Bones & CO. „Tento psík si ma získal tak, ako žiaden iný a vyšplhala by som sa aj na tú najvyššiu horu, len aby som jej pomohla nájsť domov. Držím jej palce, aby si ju niekto zobral, otvoril svoje srdce aj dvere pre tohto jedinečného psíka.“
Ringo - Ringo je veľmi aktívny psík. Narodeil sa na ulici a spolu so svojimi dvoma súrodencami bol zachránený, keď mal ešte len 40 dní. Teraz má 7 mesiacov a stále čaká na svoju novú rodinu. Je zaočkovaný aj vykastrovaný, je hravý, plný energie a tiež miluje zdriemnutie na kolenách niekoho, kto ho má rád.
Sami - "Sami je krásny, citlivý a milujúci mladý psík. Vo svojom úkryte v Jumilla je známy svojimi akrobatickými trikmi. Rozumie si s inými psíkmi, je poslušný a opatrný. Doteraz bol na prechádzke mimo útulku len dva krát, preto by bolo preňho ideálne nájsť rodinu so skúsenými majiteľmi. Ešte toho v svojom živote nezažil veľa, ale rád a rýchlo sa učí nové veci.“
Jasmine - Jasmine žije už štyri roky v Tappancstanya v Maďarsku. Je z tých privilegovaných psíkov, ktorým sa podarilo nájsť domov, kde je obklopená mnohými milujúcimi ľuďmi. Rýchlo sa spriatelí, miluje pohladenie, stále vrtí zadkom a zbožňuje naháňanie múch. Je skutočným strážcom domu, preto by si nepozvaní hostia mali na ňu dávať pozor. 
Bounder - "Bounder je senior, no aj tak má stále veľa energie, ktorú by si rád vybíjal na veľkom dvore, kde by sa mohol hrať. Je vykastrovaný a úžasný na vodítku. Momentálne je umiestnený v Regional Animal Services of King County vo Washingtone.“

- "Krásny a inteligentný dvojročný psík, je roztomilý a veselý. Zé sa narodila náhodne po tom, ako jej matka mala podstúpiť operáciu, aby bola vykastrovaná. Lekári však zistili, že operáciu už v minulosti podstúpila, no o tri mesiace otehotnela a okrem Zé sa jej narodili Tom a Flora.“

Phebo - 5 ročný kastrovaný kríženec jazvečíka, ktorý bol zachránený priamo z ulice. Je veľmi pokojný, poslušný a rozumie si s ľuďmi. Je mimoriadne lojálny a vždy je po ruke, keď niekotý z milovaných ľudí alebo psíkov potrebuje pomoc. Phebo čaká na domov, kde stretne svoju novú rodinu so všetkou láskavosťou a starostlivosťou, ktorú mu budú schopní poskytnúť. Btw, miluje maznanie.

Monika Budayová/boredpanda.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader