Zaujímavosti / Umenie / 15. júl 2014

Rozprávky ožívajú v čarovných obrazoch ruskej fotografky

Rozprávky a fotografie majú viac spoločného, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Môžete si vymýšľať, kombinovať, preháňať, tvoriť veci, ktoré by v reálnom živote možné neboli. No a keď ich spojíte, vznikne niečo naozaj úžasné.

Margarita Kareva je mimoriadne talentovaná ruská fotografka, ktorá sa špecializuje na fantasy umeleckú fotografiu. Jej obrazy vyzerajú ako z krásneho sna a zachytávajú čistú krásu takým spôsobom, ako to dokáže len málokto. Do svojich záberov pridáva surrealistické prvky, vďaka ktorým jej už aj tak dokonalé fotografie ešte viac vyniknú. Vo svojej práci kombinuje Photoshop s reálnymi rekvizitami a vytvára rozprávkové diela plné mágie v najvyššej možnej kvalite.

Inšpiráciu nachádza vo fantasy knižkách a rozprávkach, ktoré sú plné jedinečných charakterov vhodných pre jej tvorbu. Margaritine práce sa neustále vyvíjajú, pretože do fotografovania sa pustila len pred tromi rokmi. Aj napriek tomu je už jej portfólio plné žiarivých, magických a tvorivých snímok. Jej príbeh dokazuje, že nikdy nie je neskoro pustiť sa do nového koníčka, stačí sa len "učiť každý deň, celý svoj život."

Monika Budayová/boredpanda.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader